Ο Ολυμπιακός παίζοντας καλό μπάσκετ μόνο στη 2η περίοδο προηγείται της Γερμανικής ομάδας στο ημίχρονο με 48-34.

Η Μπάμπεργκ κατάφερε και προβλημάτισε τον Ολυμπιακό στην πρώτη περίοδο, αφού βρισκόταν συνεχώς μπροστά στο σκορ.Τελικά ο Ολυμπιακός κατάφερε και ισοφάρισε στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός διόρθωσε τα λάθη του

Το καλύτερο διάστημα του Ολυμπιακού έγινε στα μέσα της δεύτερης περιόδου με τον Μπουρούση να παίζει εκπληκτική άμυνα ιδιαίτερα στις βοήθειες χάρις τα μακριά του χέρια, ο Παπαλουκάς βρήκε τον άπειρο Πλάις και τον φόρτωσε με λέι απ ενώ ο Μαυροκεφαλίδης επιβεβαιώνει τις τεράστιες δυνατότητές του στην επίθεση.

Πρώτοι σκόρερ για τον Ολυμπιακό οι Παπαλουκάς και Μαυροκεφαλίδης με 10 πόντους και για τους Γερμανούς ο Πλάις με 11 πόντους.