Τρομερή στιγμή ήταν εκείνη της αντικατάστασης του Τζέιμς Μίλνερ στο ματς της Λίβερπουλ με την Γουέστ Χαμ, οι εξηγήσεις που του έδωσε ο Κλοπ και η αγκαλιά με τα χαμόγελα ανάμεσά τους μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα!

Ο «Μίλι» έπαιξε περισσότερο ως 6άρι στο παιχνίδι της Κυριακής, στη νίκη (3-1) των Πρωταθλητών απέναντι στα «σφυριά», όμως, άρχισε να τρέχει πολύ και ο Κλοπ τον έβγαλε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Μίλνερ ήθελε εξηγήσεις, ο Γερμανός κόουτς του τις έδωσε σε ήρεμο ύφος και τότε ο υπαρχηγός της Λίβερπουλ του ανέφερε: «Αν είναι να σκοράρουμε σύντομα, τότε είμαι οκ…».

Ο Κέρτις Τζόουνς που μπήκε στη θέση του συμμετείχε αμέσως στη φάση του πρώτου γκολ του Σαλάχ κι έτσι ο Κλοπ και ο Μίλνερ αγκαλιάστηκαν αμέσως γελώντας, σε μια τρομερή στιγμή που αποτυπώνει γιατί οι «κόκκινοι» είναι όντως πλέον μια ομάδα μόνιμου πρωταθλητισμού.