Τι και αν δεν έχει Καβάνι; Η Παρί Σεν Ζερμέν έφυγε με το διπλό από την έδρα της Τουλούζ, επικρατώντας 4-2, με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Παρί προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σουηδού στο 32’, όμως η Τουλούζ, έχοντας την κατοχή κατάφερε να κάνει τη ζημιά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Μπεν Γιεντέρ να ισοφαρίζει για την ομάδα του στο 44ο λεπτό.

Βέβαια, όταν έχεις παίκτες όπως ο Λαβέτσι και ο Ιμπραίμοβιτς στο ρόστερ σου, τότε δεν έχεις να φοβάσαι και πολλά. Αρχικά, ο Αργεντινός έδωσε το προβάδισμα στην πρωταθλήτρια Γαλλίας, και παρά τις προσπάθειες του Μπεν Γιεντέρ που μείωσε για την Τουλούζ, ο Σουηδός επιθετικός ανέλαβε ξανά και με δύο τέρματα έγραψε το τελικό 4-2.

Με αυτή τη νίκη η Παρί βρίσκεται στην κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος με πέντε βαθμούς διαφορά από την δεύτερη Μονακό.