Σε ένα ματς με διπλάσιο αριθμό χαμένων ευκαιριών, Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιο έμειναν στο 0-0 με τους «κυανέρυθρους» να χάνουν στις καθυστερήσεις το άχαστο με τον Γρίβα για την μεγάλη απόδραση.

Ο Πανιώνιος μπορεί να μην ήταν καλύτερος, αλλά είχε την ευκαιρία του αγώνα στο 90ο λεπτό ώστε να σκοράρει και να φύγει με το εκτός έδρας τρίποντο από την Τρίπολη (0-0).

Εξαιρετικός από το 46’ μέχρι το 70’ ο Αστέρας Τρίπολης που έπαιξε στρωτό ποδόσφαιρο, αλλά δεν κατάφερε να κουνήσει… πλεκτό και έμεινε «άσφαιρος».

Στους 15 βαθμούς ο Πανιώνιος, στο -3 από την Ξάνθη που έχει παιχνίδι λιγότερο και στο -5 πλέον από τον Παναιτωλικό! Την επόμενη αγωνιστική, οι «κυανέρυθροι» φιλοξενούνται από την Λαμία, με τον Αστέρα να υποδέχεται στην Τρίπολη τον Ατρόμητο για την μάχη της 7ης θέσης.