Δεν χαλαρώνει παρότι είναι εδώ και καιρό πρωταθλητής. Με τους Ντουρμάζ-Ιντέγε ο Ολυμπιακός καθάρισε και τον Ηρακλή (2-0 στο Καυτανζόγλειο), δείχνοντας σε μεγάλο βαθμό τη σοβαρότητα που ζητάει ο Σίλβα Ξεμπέρδεψε και με τα… χρωστούμενα ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι πήραν και το εξ αναβολής ματς της 25η αγωνιστικής στο «Καυτανζόγλειο» επικρατώντας 2-0 κόντρα στον Ηρακλή. Όλη η… δουλειά έγινε στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Σίλβα. Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ νωρίς-νωρίς με εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ (12’), φάση στην οποία φέρει ευθύνη και ο Περνίς. Όταν οι γηπεδούχοι άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό είδαν παράλληλα και τις ελπίδες τους να εξανεμίζονται, καθώς ο Ιντέγε έπιασε στον ύπνο την άμυνά τους και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (44’). Στην ίδια φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται πως η μπάλα στο γύρισμα του Φορτούνη, που έδωσε την ασίστ, είχε βγει άουτ. Καλός σχετικά ήταν ο ρυθμός στο δεύτερο 45λεπτο. Αρκετές φάσεις, με τον Μοντέιρο να είναι ο «μοιραίος» για τον Γηραιό, καθώς θα μπορούσε στο 74’ να βάλει ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι. Λίγο πριν τη λήξη ακυρώθηκε (90+3′) σωστά τέρμα του Φορτούνη, ο οποίος ήταν οφσάιντ. Πηγή: sport-fm.gr