Ο εκπληκτικός ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Μπάμπα Ράχμαν, έκανε το 2-0 με τον Κουλιεράκη και πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42′ έκανε και το 3-0 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ με τον Μπράντον Τόμας, στη ρεβάνς της ήττας του με 2-0 στο πρώτο ματς για τους «16» του Europa Conference League.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου το πίστευε ότι μπορεί να κάνει την ανατροπή κόντρα στους Κροάτες, μάλλον κανείς όμως δεν περίμενε ότι θα είχε σκορ πρόκρισης από το πρώτο ημίχρονο. Το έχει όμως και αυτό τα λέει όλα για την εικόνα του παιχνιδιού στην Τούμπα.

Στο 42ο λεπτό και ενώ η Ντιναμό προσπαθούσε να ανασυνταχθεί από το 2-0, ο Τάισον βρήκε με ωραία σέντρα τον Μπράντον Τόμας και αυτός με ακόμη πιο ωραία κεφαλιά βρήκε δίχτυα για το 3-0 μέσα σε αποθέωση!