Τα πλέι οφ της Super League 1 συνεχίστηκαν με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής, στην οποία ο… χαμένος ήταν ο Ολυμπιακός καθώς μετά την ήττα του με 2-0 από τον Παναθηναϊκό έμεινε στο -6 από την κορυφή την οποία συνεχίζουν να μοιράζονται οι πράσινοι με την ΑΕΚ που νωρίτερα είχε νικήσει με 3-1 τον Άρη, ενώ ο ΠΑΟΚ επανήλθε στα τρίποντα με το 4-2 επί του Βόλου.

Η δράση άρχισε από την OPAP Arena, όπου η ΑΕΚ υποδέχθηκε τον Άρη και τον νίκησε με 3-1 έχοντας για πρωταγωνιστή τον Τσούμπερ που μπήκε ως αλλαγή και πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο.

Λίγη ώρα μετά, στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ καθάρισε από το ημίχρονο τον Βόλο, τον οποίο νίκησε με 4-2, για να ολοκληρωθεί η αγωνιστική με το μεγάλο ντέρμπι της Λεωφόρου, όπου το γκολ του Σπόραρ και το αυτογκόλ του Ελ Αραμπί έδωσαν στον Παναθηναϊκό τη νίκη με 2-0 επί του Ολυμπιακού.