Η Γκάνα ηττήθηκε με 3-2 από την Πορτογαλία στον πρώτο της αγώνα για το Μουντιάλ 2022, με το φινάλε να είναι δραματικό αφού στο 100ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ινάκι Γουίλιαμς επιχείρησε να γίνει… Ανδρέας Μπουχαλάκης και να ισοφαρίσει για τους Αφρικανούς, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Το 2021, τον Μάρτιο συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός είχε αντιμετωπίσει τον Άρη στη Θεσσαλονίκη, είχε βρεθεί πίσω στο σκορ και είχε ισοφαρίσει στο 87′ με τον διεθνή χαφ, ο οποίος ήταν πίσω από τον τερματοφύλακα Κουέστα και τού έκλεψε τη μπάλα, πλασάροντας στην κενή εστία για το 1-1.

Τώρα, Νοέμβριος του 2022, η Γκάνα έχανε με 3-2 από την Πορτογαλία και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γουίλιαμς πήγε να κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα στον Κόστα αλλά την κρίσιμη στιγμή γλίστρησε και η ευκαρία χάθηκε, με τους Πορτογάλους να πανηγυρίζουν έτσι τη νίκη.