Ασύλληπτα πράγματα στην 3η κατηγορία της Τουρκίας, όπου ο διαιτητής έκανε ό,τι μπορούσε για να πάει η μπάλα στα δίχτυα…

Το ματς της Ούσακσπορ με την Εργκένε Βελιμέζε υπό φυσιολογικές συνθήκες δε θα απασχολούσε κανέναν. Αγώνας 3ης κατηγορίας της Τουρκίας… Τα όσα έγιναν στο φινάλε του, όμως, δεν μπορούν να μη σε απασχολήσουν, αφού έγιναν τρελά πράγματα. Και εξηγούμε…

Η Ούσακσπορ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 και στο 90′ η Εργκενε κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε αλλά ο τερματοφύλακας Αϊντίν απέκρουσε και ο διαιτητής του έδειξε κίτρινη κάρτα επειδή ήταν μπροστά από τη γραμμή και διέταξε επανάληψη. Ο Αϊντίν απέκρουσε και στην επανάληψη και ο διαιτητής του έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα επειδή κινήθηκε πιο γρήγορα, διατάζοντας εκ νέου επανάληψη!

Αναπληρωματικός τερματοφύλακας δεν υπήρχε, οπότε κάτω από τα δοκάρια έκατσε ένας αμυντικός. Και επειδή έτσι έπρεπε, απέκρουσε κι αυτός την τρίτη εκτέλεση του ίδιου πέναλτι!