Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι του 2ου ομίλου η Σταντάρ Λιέγης, η οποία νίκησε με σκορ 3-0 τη Κοπεγχάγη και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου το Αννόβερο κατάφερε να πάρει έστω και δύσκολα τους τρεις βαθμούς στην έδρα της Βόρσκλα Πορτάβα επικρατώντας 2-1 και να αναγκάσει τους γηπεδούχους στην πρώτη τους εντός έδρας ήττα στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις μετά από 10 χρόνια.

Οι Βέλγοι αν και μπήκαν δυνατά στον αγώνα, αρκέστηκαν στο να χάνουν ευκαιρίες. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το σκηνικό άλλαξε. Το γκολ του Σεΐχας 12 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους έδωσε προβάδισμα στη Σταντάρ. Δύο ακόμα γκολ μέσα σε εφτά λεπτά (72’, 79’) έδωσαν πανηγυρικό χαρακτήρα στη νίκη της.

Στανταρ Λιέγης- Κοπεγχάγη 3-0