Η Τίγκρες δεν κατάφερε να κατακτήσει το πρωτάθλημα στο Μεξικό αφού ηττήθηκε με 3-0 από την Αμέρικα στον δεύτερο τελικό, εκεί όπου αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς της, Ναουέλ Γκουσμάν, και στη συνέχεια… κρύφτηκε κάτω από ένα πανό για να μη φύγει από τον αγωνιστικό χώρο, όπως προβλέπει ο κανονισμός.

Στο 95ο λεπτό και με το σκορ στο 1-0 υπέρ της Αμέρικα, η οποία τελικά επικράτησε με 3-0 στην παράταση και σήκωσε το τρόπαιο, ο Γκουσμάν αποβλήθηκε για ένα φάουλ που έκανε εκτός περιοχής. Με βάση τον κανονισμό, επομένως, θα έπρεπε να φύγει από τον αγωνιστικό χώρο, θα έπρεπε να πάει στα αποδυτήρια.

Ο τερματοφύλακας της Τίγκρες, όμως, δεν άντεχε να το κάνει αυτό με δεδομένη την κρισιμότητα του παιχνιδιού, έτσι βρήκε τη λύση: Κρύφτηκε κάτω από ένα πανό για να παρακολουθήσει από εκεί τη συνέχεια της αναμέτρησης, η οποία δεν ήταν καλή για την ομάδα του.

Η κάμερα, όμως, τον «συνέλαβε» την ώρα που σήκωνε λίγο το πανό για να δει τι γίνεται στο ματς, με τη σκηνή να γίνεται viral στα social media.