Η Εθνική Ελλάδας αντιμετωπίζει τη Νέα Ζηλανδία στο γήπεδο της Ριζούπολης σε φιλικό αγώνα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για την αναμέτρηση με τη Γαλλία την Τρίτη (21/11) για την τελευταία αγωνιστική του ομίλου της στα προκριματικά του Euro 2024 και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά με 2-0 χάρη σε γκολ των Κωνσταντέλια και Γιακουμάκη.

Ο Γκουστάβο Πογέτ έδωσε θέση βασικού στον νεαρό άσο του ΠΑΟΚ και τελικά αυτός ήταν που άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, πετυχαίνοντας έτσι το πρώτο του γκολ με το εθνόσημο στο στήθος. Ο Κωνσταντέλιας έκανε μια σέντρα-σουτ και η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 29′ ήρθε και το 2-0 για την Ελλάδα, με τον Κουρμπέλη να παίρνει την κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ, τον Γουντ να αποκρούει και τον Γιακουμάκη να σκοράρει από κοντά στην επαναφορά.