Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στη ρεβάνς για τους «8» του κυπέλλου Ελλάδας έχοντας χάσει με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου στη Λεωφόρο έχει κάνει τη μισή δουλειά, αφού με γκολ του Τσέριν από το 18ο λεπτό είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 και κυνηγάει ακόμη ένα για να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Λίγα 24ωρα μετά τον αγώνα των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα, όπου οι Θεσσαλονικείς πήραν μεγάλη νίκη, ήρθε η ώρα για τη ρεβάνς του κυπέλλου, με την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να είναι το φαβορί μετά το αποτέλεσμα του πρώτου παιχνιδιού και αυτή του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να πιστεύει στην ανατροπή και την πρόκριση.

Πίστη που έγινε μεγαλύτερη στο 18ο λεπτό, όταν ο Τσέριν με σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Κοτάρσκι για το 1-0, δίνοντας ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον στη συνέχεια του παιχνιδιού, ενώ υπενθυμίζουμε πως όποια ομάδα θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στον ημιτελικό τη Λαμία.