Πολύ κοντά σε μεγάλη νίκη έφθασαν οι Μπακς στο ματς με τους Σπερς στο Μιλγουόκι, αλλά στο τέλος ηττήθηκαν με 97-96, χάρις σε καλάθι του Όλντριτζ (18 πόντοι/9 ριμπάουντ) στα 21’’ πριν το τέλος, με τον σέντερ των φιλοξενούμενων να παίρνει και καθοριστικό ριμπάουντ λίγο πριν την εκπνοή. Στη φάση που σκόραρε τους τελευταίους πόντους της αναμέτρησης, τον έπαιξε άμυνα ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά το κόψιμο που του έκανε κρίθηκε αντικανονικό. Ο Έλληνας γκαρντ/φόργουορντ, ο οποίος αναδείχθηκε κορυφαίος παίκτης της εβδομάδας στην Ανατολή, σημείωσε 22 πόντους (φορτώθηκε από νωρίς με φάουλ) σε 29 λεπτά και μάζεψε 11 ριμπάουντ και ενώ σήμερα κλείνει τα 22 χρόνια ζωής. Πολύ καλός και ο Λέοναρντ για τους νικητές, καθώς σημείωσε 21 πόντους σε 30 λεπτά και μάζεψε 9 ριμπάουντ. Με αυτόν τον τρόπο έφθασε το ρεκόρ των Σπερς στο 12-0 μακριά από το Σαν Αντόνιο. Tα δωδεκάλεπτα: 24-26, 48-35, 73-71, 96-97. absadba2 absadba1   Πηγή: sport-fm.gr