Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Ρεν για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League και από το 9ο λεπτό είναι πίσω με 1-0 μετά το γκολ του Ριντέρ με εκτέλεση φάουλ και με τον Μπρινιόλι να κάνει μεγάλο λάθος χάνοντας τη μπάλα μέσα από τα χέρια του.

Ο Ιταλός τερματοφύλακας είναι σταθερά από τους καλύτερους παίκτες των Πράσινων αλλά αυτή τη φορά η αντίδρασή του αιφνιδίασε τους πάντες… Συγκεκριμένα, στο 9ο λεπτό ο Ριντέρ εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπρινιόλι φάνηκε να μπλοκάρει τη μπάλα αλλά τελικά αυτή γλίστρησε από τα χέρια του και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Μια ψυχρολουσία για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, η οποία δέχθηκε γρήγορο γκολ, όπως είχε συμβεί και στον πρώτο αγώνα με τους Γάλλους στη Λεωφόρο.