Ο Μάσιμο Αλέγκρι μάλλον άργησε να εμπιστευτεί τον Άλβαρο Μοράτα στον πρώτο αγώνα της Γιουβέντους με την Μπάγερν και στον επαναληπτικό βιάστηκε να τον αποσύρει. Ο Ισπανός φορ ήταν καθοριστικός για την ομάδα του στο διάστημα που αγωνίστηκε στα δύο ματς, ενώ όταν απουσίαζε από το γήπεδο οι «μπιανκονέρι» έμοιαζαν να καταρρέουν. Στα 87 λεπτά που συνολικά βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο στα δύο ματς των «16» του Champions League (μπήκε αλλαγή στο 75’ στο Τορίνο, αντικαταστάθηκε στο 72’ στο Μόναχο), το σκορ ήταν 3-0 υπέρ της Γιουβέντους, με τον ίδιο να έχει δύο ασίστ και ένα (λανθασμένα) ακυρωθέν γκολ. Αντίθετα, στα 123 λεπτά που ο Μοράτα ήταν θεατής η Μπάγερν ήταν κυρίαρχος με σκορ 6-1! Πηγή: sport-fm.gr