Τους πρώτους τρεις βαθμούς της στην Premier League πανηγύρισε η Νότιγχαμ Φόρεστ, επικρατώντας εντός έδρας στο «Σίτι Γκράουντ» με 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Μόλις στο 3ο λεπτό, το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Τάιβο Αβονίγι από πάσα του Σερζ Οριέ. Η Νότιγχαμ Φόρεστ, ομάδα ιδιοκτησίας του Βαγγέλη Μαρινάκη, συνέχισε να επιτίθεται και αναζητούσε και δεύτερο γκολ, αλλά δεν κατάφερε να το βρει στη διάρκεια του πρώτου μέρους.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε με τον Χάμερ. Όμως, o Nεοζηλανδός διεθνής επιθετικός Κρις Γουντ ήταν ο παίκτης που πέτυχε το «χρυσό» γκολ της νίκης για τη Νότιγχαμ στο 89ο λεπτό. Μετά την ήττα με 2-1 στο «Έμιρεϊτς» στην πρεμιέρα, η Νότιγχαμ Φόρεστ… έκανε σεφτέ στην έδρα της, ενώ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έμεινε στο μηδέν.

Τα υπόλοιπα ματς της 2ης αγωνιστικής της Premier League: Φούλαμ-Μπρέντφορντ (19/8), Λίβερπουλ-Μπόρνμουθ (19/8), Γουλβς-Μπράιτον (19/8), Τότεναμ-Μάντσεστερ Γ. (19/8), Μάντσεστερ Σίτι-Νιούκαστλ (19/8), Άστον Βίλα-Έβερτον (20/8), Γουέστ Χαμ-Τσέλσι (20/8), Κρίσταλ Πάλας-Άρσεναλ (21/8).