Μπορεί να μην είχαν στη διάθεσή τους τον Γιάννη Αντετοκούνμπο κι ακόμη πέντε παίκτες (Μίντλετον, Χόλιντεϊ, Ιμπάκα, Μπότσαμπ, Ίνγκλις), όμως οι Μπακς επικράτησαν 105-96 των Χόρνετς μέσα στη Σάρλοτ, αφήνοντας πίσω τη χθεσινή ήττα από τους Λέικερς.

Ο Greek Freak έμεινε εκτός λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο και κρίθηκε σκόπιμο να ξεκουραστεί στους back to back αγώνες. Έτσι, ο Μπόμπι Πόρτις ηγήθηκε στο σκοράρισμα με 20 πόντους (9/18 εντός παιδιάς), 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε 31 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός ήταν ο Μπρουκ Λόπεζ στην άμυνα μοιράζοντας έξι τάπες, ο οποίος επιπλέον είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 τελικές πάσες.

Αντίθετα, σε ρηχά νερά κινήθηκε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος βρέθηκε στο παρκέ για 18 λεπτά και στο διάστημα αυτό μέτρησε 2 πόντους με 1/2 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 1 μπλοκ και 2 λάθη.

Πάντως, ξεχώρισε για την τεχνική ποινή που δέχτηκε, όταν πανηγύρισε έξαλλα ένα κλέψιμο στον Τέρι Ροζίερ.

Όσον αφορά τους ηττημένους, ο Τέρι Ροζίερ είχε 26 πόντους με 8/15 σουτ, ο ΜακΝτάνιελς πρόσθεσε άλλους 21 πόντους, ενώ 20 πόντους είχε ο Ούμπρε Τζούνιορ.