Το μυαλό της λίγο περισσότερο απ’ ότι έπρεπε στο παιχνίδι που ακολουθεί για το Champions League με την Γιουβέντους είχε για ένα ημίχρονο απέναντι στην Ντάρμσταντ η Μπάγερν. Οι Βαυαροί, βρέθηκαν πίσω στο σκορ μέσα στην έδρα τους, όμως πάτησαν γκάζι στο δεύτερο 45λεπτο και πήραν τη νίκη με σκορ 3-1. Το γκολ του Βάγκνερ με κεφαλιά στο 26ο λεπτό, πείσμωσε τους παίκτες του Γκουαρντιόλα, που με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου βρήκαν απάντηση με τον Μίλερ (49’). Ο Γερμανός επιθετικός ήταν… on fire και με υπέροχο γκολ στο 71’ ανέτρεψε την κατάσταση. Το τελικό σκορ στο Μόναχο έγραψε ο Λεβαντόφσκι στο 84ο λεπτό. «Μοιρασιά» στο Βερολίνο. Αν και η Βόλφσμπουργκ προηγήθηκε και ήταν καλύτερη απέναντι στην Χέρτα έχασε την ευκαιρία να πάρει μια μεγάλη νίκη, 1-1. Πήρε το ντέρμπι του Ρήνου η Γκλάντμπαχ «λυγίζοντας» 1-0 την Κολωνία στο «Μπορούσια Παρκ». Τεράστια επικράτηση και βαθμολογική ανάσα για την Χοφενχάιμ, που επικράτησε 3-2 απέναντι στη Μάιντς. Μεγάλη νίκη και για την Ίνγκολσταντ, που πανηγύρισε στην έδρα της το 2-0 κόντρα στην Βέρντερ Βρέμης. Αναλυτικά το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής

Παρασκευή 19/2

Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Αμβούργο 0-0 Σάββατο 20/2 (16.30) Χόφενχαϊμ-Μάιντς 3-2 (13′ Αμιρί, 68′,76′ Ουτχ – 11′ Κόρντομπα, 78′ Σαμπέιρο) Γκλάντμπαχ-Κολωνία 1-0 (9′ Νταχούντ) Ίνγκολσταντ-Βέρντερ Βρέμης 2-0 (12′ Χέμπνερ, 90′ Χίντερσιρ) Μπάγερν Μονάχου-Ντάρμσταντ 3-1 (49′,71′ Mίλερ, 84′ Λεβαντόφσκι – 26’Βάγκνερ) Χέρτα Βερολίνου-Βόλφσμπουργκ 1-1 (60′ Καλού – 53′ Σάφερ) Πηγή: sport-fm.gr