Ο Παναθηναϊκός Β’ ήθελε να πάρει τη δεύτερη νίκη του στη Super League 2 αντιμετωπίζοντας τον Καραϊσκάκη και ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, αλλά στο 68ο λεπτό ο Ρούνεϊ Βανκεβάι έβαλε ένα τρομερό γκολ και έκανε το 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αφού στη συνέχεια του παιχνιδιού καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει ξανά και να πάρει τη νίκη.

Το παιχνίδι άρχισε με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 5′ με σουτ του Ντοναλντόνι, αλλά οι πράσινοι ισοφάρισαν στο 32′ με εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη. Στο 65′ ο Παναθηναϊκός Β’ κέρδισε δεύτερο πέναλτι και ο Σέχου εκτέλεσε και ευστόχησε για το 2-1, αλλά τρία λεπτά μετά ο Ρούνεϊ με τρομερό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕ Καραϊσκάκης πήγε στους 5 βαθμούς και είναι στη 12η θέση, ενώ οι πράσινοι έχουν 4 και είναι στην 13η.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού…