Από το παρολίγον κάζο, στην ανατροπή του… αιώνα βρέθηκε η Βέιλε στο κύπελλο Δανίας πετυχαίνοντας απίθανη ανατροπή μέσα σε 6 λεπτά καθυστερήσεων

Η ομάδα του Δημήτρη Εμμανουηλίδη έχανε με 3-1 ως το 90’ από την Βανλέσε, ομάδα Γ’ κατηγορίας και κατάφερε να το γυρίσει με τρία γκολ στις καθυστερήσεις!

Η Βέιλε προηγήθηκε με τον Εζατολάχι στο 23’, αλλά δέχτηκε τρία τέρματα από τους Σίνταλ (42’), Σόρενσεν (63’ πεν.) και Κουρ (78’).

Οι ημιεπαγγελματίες της Βανλέσε έφτασαν μία ανάσα από μια ιστορική πρόκριση, αλλά η Βέιλε έκανε την μεγάλη ανατροπή.

Στο 90’ και στο 90+2’ ο Ενγκελ έφερε το σκορ στα ίσια και στο 90+6’ ο Πόνσε ολοκλήρωσε μια ανατροπή που θα θυμούνται για χρόνια στην Δανία. O Εμμανουηλίδης ξεκίνησε βασικός το ματς και αντικαταστάθηκε στο 75’.

Πηγή: gazzetta.gr