Ένα ματς που δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από τις πρωτοκλασάτες πορτογαλικές ομάδες, αφού μας πρόσφερε 6 γκολ, ανατροπές στο σκορ, αρκετές κίτρινες κάρτες και μία αποβολή.

Το σκορ άνοιξε νωρίς (4’) ο Ντος Σάντος της Σετούμπαλ, αλλά μόλις στο 15’ ο Γιαζάλντε έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα. Μάλιστα το ημίχρονο βρήκε τη Ρίο Άβε να προηγείται 1-2, από το τέρμα του Τόμας στο 32’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα ήταν το ίδιο συγκλονιστικός. Ο Βαλντομίρο ισοφάρισε σε 2-2 με το γκολ του στο 54’, για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα ο Νέκα να ολοκληρώσει την ανατροπή γράφοντας το 3-2 στο 62’.

Η φιλοξενούμενη Ρίο Άβε όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, αφού ο Τόμας χάρισε τον βαθμό της ισοπαλία σκοράροντας με τη λήξη του αγώνα και γράφοντας το τελικό 3-3. Να σημειώσουμε επίσης ότι στις καθυστερήσεις του αγώνα η Ρίο Άβε έμεινε με δέκα παίκτες από την αποβολή του Σκόλα Μοράες.

Πηγή: gazzetta.gr