Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε στο 1-1 με την Έβερτον, ο σκόρερ της οποίας πανηγύρισε το γκολ σαν… Κριστιάνο Ρονάλντο.

Πριν λίγες μέρες, υποδεχόμενη τη Βιγιαρεάλ στο Champions League, πήρε τη νίκη στο 95′. Πριν από αυτό το παιχνίδι είχε ηττηθεί, επίσης εντός έδρας, την Έβερτον και γενικά δεν πατάει καλά. Γεγονός που αποδείχθηκε και τώρα κόντρα στην Έβερτον.

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, στο 43ο λεπτό συγκεκριμένα, με το πλασέ του Μαρσιάλ εντός περιοχής, αλλά στο β’ μέρος το παιχνίδι στράβωσε…

Ισοφάριση και πανηγυρισμός σαν Ρονάλντο

Στο 65′ η Γιουνάιτεντ είχε υπέρ της κόρνερ αλλά δεν εκτελέστηκε καλά και η Έβερτον έφυγε στην κόντρα με τον Τάουνσεντ, ο οποίος πλάσαρε σωστά για το 1-1 και το γιόρτασε με τον πανηγυρισμό του Ρονάλντο.

Τα πράγματα, μάλιστα, θα μπορούσαν να γίνουν ακόμη χειρότερα για την ομάδα του Μάντσεστερ, αφού στο 85′ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Μίνα από κοντά μετά την πάσα του Ντέιβις, αλλά το VAR έδειξε ότι υπήρχε οφσάιντ και δεν έγινε το 1-2.