Επικρατώντας με 81-73 στην Πυλαία, ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-1 στη σειρά με την ΑΕΚ στα πλέι οφ της Basket League και η πρόκριση θα κριθεί στο ΟΑΚΑ.

Η Ένωση ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 15-11 στο 5΄, αλλά με επιμέρους σκορ 15-5 στα επόμενα λεπτά οι ασπρόμαυροι κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 26-20. Ο ΠΑΟΚ διατηρούσε συνεχώς ένα προβάδισμα 5-6 πόντων μέχρι το 16′, όταν η ΑΕΚ ισοφάρισε 32-32, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν πιο προσεκτικοί, έκαναν λιγότερα λάθη και πήραν ξανά το προβάδισμα (40-34 στο ημίχρονο).

Οι Θεσσαλονικείς ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, με την Ένωση όμως να είναι συνεχώς μέσα στο παιχνίδι. Ο Λοβ, όμως, έδινε συνεχώς λύσεις στον ΠΑΟΚ και τελικά τον οδήγησε και στη νίκη με 81-73, με αποτέλεσμα η σειρά να οδηγηθεί σε τρίτο και τελευταίο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ.

Τα δεκάλεπτα: 26-22, 40-34, 60-55, 81-73