Εκπληκτικά πράγματα στο Λονδίνο, όπου η Γουέστ Χαμ έβαλε τρία γκολ από το 82′ ως το 94′ και πήρε ισοπαλία από την Τότεναμ.

Στη φετινή Premier League έχουμε ήδη δει τρελά αποτελέσματα και ως τέτοιο θα πρέπει να λογίζεται και αυτό το 3-3, το οποίο κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί ότι είναι πιθανό, όταν η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε με 3-0 μόλις στο 16ο λεπτό και κρατούσε αυτό το γκολ μέχρι το 82′. Κι όμως, δεν νίκησε…

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο… 1′ με τον Σον και στη συνέχεια ανέλαβε ο Κέιν, σκοράροντας στο 8′ και στο 16′. Όλα έδειχναν ότι τα «σπιρούνια» θα έπαιρναν και αυτό το τρίποντο, αλλά όταν μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο επικράτησε η… παράνοια.

Στο 82′ ο Μπαλμπουενά με κεφαλιά μείωσε σε 3-1, στο 85′ το αυτογκόλ του Σάντσες έφερε το 3-2 και στο 94′ ο Λαντσίνι με σουτ έγραψε το 3-3, σοκάροντας τον Μουρίνιο και τους παίκτες του.