Πιστοί στο ραντεβού που δίνουν εδώ και 51 χρόνια ήταν για άλλη μια Μεγάλη Παρασκευή οι παλαίμαχοι του Ολυμπιακού και της Προοδευτικής. Στο γήπεδο της Νίκαιας , ο Βραδυποριακός και ο Ταλαιπωριακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1.

Το παιχνίδι ήταν αφιερωμένο στο Λάκη Γκλέζο, ο οποίος έφυγε από τη ζωή.

Πρωτάρης; Ο Γιώργος Ανατολάκης. Ο βουλευτής του ΛΑΟΣ φόρεσε και πάλι τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια και τη φανέλα με τα ερυθρόλευκα και αγωνίστηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι που αποτελεί θεσμό εδώ και μισό αιώνα.

Ο φετινός αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1 με σκόρερ να χρίζονται δύο αμυντικοί. Ο Ντάγκας στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους παλαιμάχους της Προοδευτικής με κεφαλιά. Με τον ίδιο τρόπο απάντησαν οι παλαίμαχοι του Ολυμπιακού στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Σκόρερ του τέρματος της ισοφάρισης ο Βασίλης Ιωαννίδης.

Πηγή: sport-fm.gr