Μπορεί ο Γιάννης Αντετοκούνμπο να πάλεψε και να έκανε double double (34 πόντοι, 13 ριμπάουντ), όμως οι Μπακς ηττήθηκαν με 113-130 από τους Σίξερς για πρώτη φορά μετά από 16 αγώνες.

Το ματς ήταν ντέρμπι, όπως αναμενόταν από το ξεκίνημά του, με την πρώτη περίοδο να λήγει ισόπαλη με 29-29 και τους Μπακς να κλείνουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 59-53.

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο ο Γκρέισον Άλεν πήρε «φωτιά» και με 6/6 τρίποντα «πλήγωσε» την άμυνα των Σίξερς, με τους Μπακς να φτάνουν στο +14 (99-85), όμως οι 76ερς δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Με τον Τζέιμς Χάρντεν να είναι καταλυτικός στη τέταρτη περίοδο, η ομάδα του Ντοκ Ρίβερς άρχισε να ροκανίζει τη διαφορά και έκανε τη μεγάλη ανατροπή, παίρνοντας το ντέρμπι κόντρα στους Μπακς.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Τζέιμς Χάρντεν που σημείωσε 38 πόντους, έχοντας 9 ριμπάουντ και 10 ασίστ, με τον Ζοέλ Εμπίιντ να ακολουθεί με 31 πόντους, 6 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Για τα «Ελάφια» εκτός από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ξεχώρισαν ο Τζρου Χόλιντεϊ (26π, 4ρ, 13ασ), ο Μπρουκ Λόπεζ (26π, 6ρ, 4ασ) και ο Γκρέισον Άλεν (20π, 3ρ, 3ασ).

Τα δωδεκάλεπτα: 29-29, 59-53, 99-85, 130-133