Ένα από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια των φετινών πλέι οφ της Super League διεξάγεται στο ΟΑΚΑ, όπου η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, σε ένα ντέρμπι χωρίς γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ένα ντέρμπι στο οποίο υπάρχει και φραστική επίθεση του Δημήτρη Μελισσανίδη στον Σλοβένο διαιτητή της αναμέτρησης, Ματέι Γιουνγκ, σύμφωνα με τους πράσινους.

Το πρώτο 45λεπτο, όπως προαναφέρθηκε, ολοκληρώθηκε με τις ομάδες να είναι στο 0-0 και στην ανάπαυλα ο διοικητικός ηγέτης των κιτρινόμαυρων φέρεται να επιτέθηκε φραστικά στον ρέφερι. Αυτό, τουλάχιστον, υποστηρίζει η πλευρά του Παναθηναϊκού, οι άνθρωποι του οποίου ισχυρίζονται ότι ο Μελισσανίδης τα έβαλε με τον Σλοβένο εξαιτίας του ορισμού του από τον Μαρκ Κλάτενμπεργκ για το συγκεκριμένο παιχνίδι.