Βόλος και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0, αποτέλεσμα που αφήνει ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους.

Ο Παναιτωλικός έπαιζε με 10 παίκτες από το 28′, όταν ο Τζανακάκης είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε επτά λεπτά, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο. Η εξέλιξη αυτή είχε ως αποτέλεσμα ο Βόλος να πιέσει περισσότερο και να πλησιάζει στο γκολ με τους Μαρτίνες, Ριένστρα και Νίνη, χωρίς όμως βρουν δίχτυα.

Οπως και να έχει, οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να επιτίθενται και στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να αμύνονται και τελικά τα λεπτά περνούσαν χωρίς τις μεγάλες φάσεις, με το τελικό 0-0 να αφήνει ικανοποιημένους τους Αγρινιώτες που στάθηκαν πολύ καλά, σε επίπεδο τακτικής, από τη στιγμή που έμειναν με 10 παίκτες.

Βόλος: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κολόμπο, Σάντσες, Μπαρτόλο, Νίνης, Ριένστρα, Περέα, Μαρτίνες, Ουάρντα, Δουβίκας.

Παναιτωλικός: Μελίσσας, Τζανακάκης, Κωνσταντόπουλος, Λιάβας, Ντάλσιο, Ταχάρ (90’+5’ Βάντερσον), Τσιγγάρας, Γιάκολις (54’ Περέιρα), Μεντόσα (54’ Μάζουρεκ), Ντίας, Βέργος (72’ Αζάντι).