Τον έκτο τίτλο της στο Europa League (4 Europa- 2 UEFA) πανηγυρίζει εδώ και λίγα λεπτά η Σεβίλλη η οποία κατάφερε και κέρδισε 3-2 την Ίντερ και επιβεβαίωσε την κυριαρχία της στον συγκεκριμένο θεσμό.

Το σκορ άνοιξε νωρίς η Ίντερ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Ρομέλ Λουκάκου στο 5′. Στο 12ο λεπτό ισοφάρισε για τη Σεβίλλη ο Ντε Γιονγκ με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Νάβας και ο ίδιος παίκτης στο 33′ έκανε το 2-1 πάλι με κεφαλιά.

Ο Γοδίν ισοφάρισε σε 2-2 για τους «νερατζούρι» με κεφαλιά στο 36′ μετά από φάουλ του Μπρόζοβιτς. Η Σεβίλλη ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 73′ όταν μετά από ανάποδο ψαλίδι του Ντιέγκο Κάρλος, ο Λουκάκου έβαλε το πόδι του και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.