Μία ασταθής επέμβαση του Ντράγκοσλαβ Γέβριτς στην προσπάθεια του Γκονσάλο Σάρατε στο 9ο λεπτό λίγο έλειψε να ρίξει στο καναβάτσο την Ομόνοια, αλλά ο Τρέζορ Λομάνα Λούα Λούα, σαν απο μηχανής θεός, ισοφάρισε με πέναλτι σε 1-1 στις καθυστερήσεις κόντρα στη Σάλτσμπουργκ και μετέφερε το ενδιαφέρον στον επαναληπτικό αγώνα του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Οι Αυστριακοί απείλησαν περισσότερες φορές από τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, αφού καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας. Το “τριφύλλι” είχε να επιδείξει μόνο ένα καλό σουτ του Στάθη Αλωνεύτη, το οποίο έδιωξε σε κόρνερ ο Γκέρχαρντ Τρέμελ. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο μοιρασμένο, ωστόσο και πάλι οι παίκτες του Χουμπ Στέφενς είχαν τις καλύτερες στιγμές για να φτάσουν στο δεύτερο γκολ. Στις καθυστερήσεις, όμως, ο Λεάντρο ανατράπηκε από τον Μέντες ντα Σίλβα και ο Λούα Λούα από τη βούλα του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 και διατήρησε “ζωντανές” τις ελπίδες πρόκρισης της Ομόνοιας.

Η σύνθεση της Ομόνοιας: Γέβριτς, Καρυπίδης, Μπουθόν, Χαραλάμπους, Ντάβιντσον, Κασέκε (64′ Αβραάμ), Λεάντρο, Μακρίδης, Εφραίμ, Αλωνεύτης (46′ Λούα Λούα), Κωνσταντίνου (82′ Ρενγκίφο)