Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε το πρώτο του triple double για φέτος, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη κόντρα στους Χοκς με 132-121. Ο Greek Freak ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 32 πόντους, 11 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 36 λεπτά συμμετοχής, έχοντας 14/19 δίποντα και 4/5 βολές.

Τα «ελάφια» έδειξαν άγριες διαθέσεις από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, αφού έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο έχοντας σημειώσει 42 πόντους (42-37 το επί μέρους σκορ), διατηρώντας το προβάδισμά τους μέχρι το ημίχρονο (67-63).

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι Χοκς έκαναν την αντεπίθεσή τους, όμως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιζε σε άλλο level και κράτησε «ζωντανούς» τους Μπακς με την διαφορά, ωστόσο να φτάνει στον πόντο (99-98).

Η διαφορά έγινε στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, αφού στην εξίσωση μπήκε ο Καμ Πέιν (18π, 3ρ, 2ασ), που έκανε την καλύτερη εμφάνισή του με τους Μπακς και έδωσε ώθηση στα «Ελάφια», που με επί μέρους 33-23 έφτασαν ξεκούραστα στη νίκη.

Πολύ καλό ματς έκανε και ο Ντέμιαν Λίλαρντ που είχε 25 πόντους, 6 ριμπάουντ και 9 ασίστ, ενώ για τους Ατλάντα Χοκς ξεχώρισε ο Τρε Γιάνγκ που ολοκλήρωσε το ματς με 32 πόντους και 12 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 42-37, 67-63, 99-98, 132-121