Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός κι οδήγησε τους Μπακς σε νίκη επί τον Πέισερς με 141-131. Ο Greek Freak ολοκλήρωσε το ματς με 41 πόντους (14/22 δίποντα, 2/7 τρίποντα, 7/18 βολές), 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ και 2 λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Τα «ελάφια» φρόντισαν να δείξουν από νωρίς τις διαθέσεις τους, αφού στο πρώτο ημίχρονο έκαναν ρεκόρ πόντων για αυτή τη σεζόν, καθώς σημείωσαν 45 πόντους στην πρώτη περίοδο και 40 στη δεύτερη, κλείνοντας το ημίχρονο στο 85-56.

Έχοντας αποκτήσει διαφορά… ασφαλείας οι Μπακς έριξαν ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, επιτρέποντας στους Πέισερς να ψαλιδίσουν την διαφορά, με τα «Ελάφια» ωστόσο να διατηρούν τον έλεγχο της αναμέτρησης, βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση από τον Γιάννη.

Έτσι, οι Μπακς έφτασαν το ρεκόρ τους την φετινή σεζόν στο 32-17, όντας στην τρίτη θέση της ανατολικής περιφέρειας, με τους Πέισερς να πέφτουν στο 24-26.

Εκτός από τον «Greek Freak», εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Τζρου Χολιντέι, που είχε 20 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ, αγγίζοντας το triple double, με τον Μάιλς Τέρνερ να ξεχωρίζει για τους Πέισερς, έχοντας 24 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-45, 56-85, 99-114, 131-141