Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει… παπάδες με 37 πόντους και 13 ριμπάουντ, οι Μπακς νίκησαν άνετα τους Τζαζ με 117-100. Οι Μπακς ξεκίνησαν εξαιρετικά το ματς κόντρα στους Τζαζ με την πρώτη περίοδο να τους βρίσκει στο +10. Η ομάδα της Γιούτα στη συνέχεια πλησίασε, αλλά τα «ελάφια» είχαν τον τρόπο να βρουν και πάλι το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι και να κλείσουν το ημίχρονο στο +9. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η ομάδα του Kιντ ήταν σοβαρή κράτησε τη διαφορά και με επί μέρους σκορ 32-24 βάδιζε σιγά-σιγά προς την 15η φετινή νίκη. Και την πέτυχε με τον Αντετοκούνμπο να είναι σε ακόμα ένα ματς εξαιρετiκός με 37 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 39 λεπτά. Μίντλετον και Μπλέντσο είχαν από 20 πόντους ενώ ο Μπρόγκτον 16. Από την άλλη, οι Τζαζ έπεσαν στο 13-14, με τους Γκομπέρτ και Μπιουρκς να σημειώνουν από 20 πόντους, οι οποίοι όμως δεν ήταν αρκετοί. Τα δωδεκάλεπτα: 29-19,22-23,32-24, 34-34