Οριστική διακοπή είχαμε χθες το βράδυ, στον επαναληπτικό ημιτελικό του Κυπέλλου Τουρκίας μεταξύ Φενέρμπαχτσε και Μπεσίτκας. Στο 56ο λεπτό του ματς, ο προπονητής των φιλοξενούμενων, Σενόλ Γκιουνές, δέχθηκε ένα αντικείμενο στο κεφάλι του από οπαδούς των γηπεδούχων, την ώρα που στο «Σουκρού Σαράτσογλου» επικράτησε ένταση μεταξύ παικτών και τεχνικού επιτελείου των δύο ομάδων.

Έτσι, με το παιχνίδι να είναι στο 0-0 (2-2 το πρώτο ματς στην έδρα της Μπεσίκτας), οι παίκτες των «μαυραετών» μπήκαν στα αποδυτήρια και δεν βγήκαν για να συνεχίσουν την αναμέτρηση, ενώ ο διαιτητής, Μετέ Καλκαβάν, μετά από 15 λεπτά αποφάσισε την οριστική διακοπή της αναμέτρησης.

Ο 65χρονος τεχνικός διακομίσθηκε στο νοσοκομείο και υποβλήθηκε σε ράμματα στο κεφάλι. Όσο για την τύχη του παιχνιδιού, θεωρείται δεδομένο ότι η Φενέρ θα πληρώσει… το μάρμαρο.