Νίκη επί τον Χόρνετς με 130-99 πανηγύρισαν οι Μπακς στην επιστροφή του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος μπορεί να πέτυχε μόλις 16 πόντους (6/10 διπ., 4/7 βολές), όμως σε 28:10 βρέθηκε σχετικά κοντά στο triple double με εννέα ασίστ και οκτώ ριμπάουντ.

Πρώτος σκόρερ των «ελαφιών» στην δεύτερή τους νίκη στο In-Season Tournament ήταν ο Ντάμιαν Λίλαρντ που σταμάτησε στους 27 πόντους (5/10 τρίποντα), έχοντας ακόμη 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ στο ενεργητικό του σε 31 λεπτά συμμετοχής.

Οι Μπακς δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση, με τους Χόρνετς να κλείνουν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 37-28, όμως στη συνέχεια πάτησαν γκάζι και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενα με 57-59.

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο η ομάδα του Μιλγουόκι συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και αύξησε την διαφορά της στο +11 (81-92), ενώ και στην τέταρτη περίοδο ήταν καταιγιστική, αφού με επί μέρους 17-38 μετέτρεψαν το ματς σε… περίπατο.

Κορυφαίος για τους ηττημένους ήταν ο ΛαΜέλο Μπολ, που ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας 37 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ, όμως η εκπληκτική του εμφάνιση δεν ήταν αρκετή για την ομάδα του.

Τα δωδεκάλεπτα: 37-28, 57-59, 81-92, 99-130