Η Μπολόνια αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Λέτσε για την 14η αγωνιστική της Serie A και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1, αν και είχε πάρει το προβάδισμα στο 68ο λεπτό με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Μπάμπη Λυκογιάννη που άφησε άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η Μπολόνια τα πάει εξαιρετικά στο φετινό πρωτάθλημα αφού διεκδικεί έξοδο στην Ευρώπη υπό τις οδηγίες του Τιάγκο Μότα, ο οποίος εμπιστεύεται πάντα τον Έλληνα αριστερό μπακ-χαφ και αυτός τον δικαιώνει. Και αυτή τη φορά, είναι η αλήθεια, το έκανε με εντυπωσιακό τρόπο.

Στο 68ο λεπτό και με το ματς να είναι στο 0-0, οι Ροσομπλού κέρδισαν φάουλ σε καλή θέση και αυτό που ακολούθησε ήταν μια άπιαστη εκτέλεση του Λυκογιάννη για το 0-1, το οποίο όμως δεν ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αφού στο… 100′ η Λέτσε κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι του Πίκολι.