Στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Serie A, η Γιουβέντους ξεπέρασε με 1-0 το εμπόδιο της Λέτσε στο «Allianz Stadium» στο Τορίνο.

Η «Βέκια Σινιόρα» εμφανίστηκε επηρεασμένη μετά από τη βαριά ήττα με 4-2 από τη Σασουόλο το περασμένο Σάββατο (23/9) εκτός έδρας καθώς ένιωθε την πίεση από το κοινό της για να επιστρέψει στις επιτυχίες. Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι δεν έπαιξε καθόλου καλά, αλλά μετά από τη βόλτα από τα αποδυτήρια εμφανίστηκε… διαφορετική. Στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε «στροφές» κι επικράτησε -έστω και δύσκολα- της εξαιρετικής, φετινής Λέτσε.

Το γκολ που έκανε τη… διαφορά για τους «μπιανκονέρι» σημείωσε ο Αρκάντιους Μίλικ στο 57ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Αντριάν Ραμπιό σε εξέλιξη εκτέλεσης κόρνερ, με τη Γιουβέντους να «σκαρφαλώνει» πλέον στη 2η θέση, δύο βαθμούς πίσω απ’ την πρωτοπόρο Ίντερ, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο… Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καμπά για τη Λέτσε.

Τα υπόλοιπα ματς της 6ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής: