Το ντέρμπι της Λεωφόρου ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League έληξε με ισοπαλία 2-2 και με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να έχει τόσα νεύρα ώστε να προσπαθεί και ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς να τον ηρεμήσει.

Οι Ασπρόμαυροι ήταν μπροστά με 2-1 μέχρι και το 96ο λεπτό, όταν οι Πράσινοι ισοφάρισαν με τον Γερεμέγιεφ, ο οποίος νωρίτερα είχε μπει ως αλλαγή. Ένα φινάλε που εκνεύρισε τον προπονητή του ΠΑΟΚ, όπως έδειξε και στις πρώτες του δηλώσεις.

Έτσι, ο Γιοβάνοβιτς ήταν αυτός που προσπαθούσε να τον ηρεμήσει μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, με την ένταση να είναι μεγάλη στη Λεωφόρο για λίγα λεπτά, μέχρι που επανήλθε τελικά η ηρεμία και η αποχώρηση όλων για τα αποδυτήρια.