Οι εντυπωσιακές εμφανίσεις του Χρήστου Τζόλη με τη φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ συνεχίζονται καθώς πέτυχε δύο γκολ μέσα σε 8 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Καϊζερσλάουτερν, αποτέλεσμα που ανέβασε την ομάδα του στην 3η θέση της 2ης κατηγορίας της Γερμανίας, στοχεύοντας στο μπαράζ ανόδου στη Bundesliga.

Από την αρχή της φετινής σεζόν ο Έλληνας επιθετικός είναι σε εξαιρετική κατάσταση, «αναγκάζοντας» έτσι τους οπαδούς της Φορτούνα να… αρχίσουν έρανο με στόχο να συγκεντρώσουν τα λεφτά που χρειάζονται για την αγορά του από τη Νόριτς.

Οι προσπάθειες, λοιπόν, των οπαδών αναμένεται να ενταθούν αφού στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Καϊζερσλάουτερν η ομάδα του Ντίσελντορφ έμεινε πίσω στο σκορ μετά το γκολ του Ρίτερ στο 26ο λεπτό, στο β’ μέρος όμως ήρθε η αντεπίθεση με μπροστάρη τον Τζόλη.

Ο Έλληνας άσος έκανε το 1-1 στο 74′, ο Άπελκαμπ έγραψε το 1-2 στο 76′ και στο 81′ ο Τζόλης σκόραρε ξανά για το 1-3, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.