Ο ΠΑΣ ήθελε επιστροφή στις νίκες μετά την ευρεία ήττα του από τον Παναθηναϊκό, ο Πλατανιάς ήθελε το 3/3, αλλά τελικά το 0-0 ήρθε ως φυσική εικόνα του ματς στους «Ζωσιμάδες», αν και οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να «κλέψουν» το ματς στο τέλος. Έπειτα από ένα ματς που είχε πάρα πολλές διακοπές και… καθόλου ρυθμό, οι δύο προπονητές προτίμησαν πρώτα από όλα να μη ηττηθούν παρά να κυνηγήσουν το τρίποντο και ενδεχομένως το τελικό αποτέλεσμα να αφήνει τους πάντες ικανοποιημένους. Στο β’ ημίχρονο, όπου και σημειώθηκαν οι πιο μεγάλες στιγμές στον αγώνα, ο ΠΑΣ είχε τη στιγμή του στο 62′ με τους Ναδάλες και Σκόνδρα, ενώ ο Πλατανιάς είχε μοιραίο τον Γιακουμάκη που σπατάλησε σπουδαίες στιγμές στο 55′ και στις καθυστερήσεις του ματς. Πώς έπαιξαν Το αγαπημένο του 3-5-2 (ή 5-3-2) δεν το αποχωρίστηκε ο Γιάννης Πετράκης ούτε τώρα που έλειπαν οι κορυφαίοι του σέντερ μπακ (Τζημόπουλος, Μιχαήλ) και χρησιμοποίησε τον αριστερό μπακ-χαφ Ναδάλες, σέντερ μπακ. Αριστερά χρησιμοποιήθηκε ο Κούτρης, δεξιά ο Μπουκουβάλας (στον πάγκο ο Καρανίκας) ενώ στη μεσαία γραμμή προτιμήθηκαν οι Λίλα, Κοζορώνης και μπροστά τους ο Ζάιρο. Επιθετικό δίδυμο οι Μαμπουλού και Κόντε. Από την άλλη πλευρά, ο Γιώργος Παράσχος δεν είχε να αλλάξει πολλά στην ομάδα του Πλατανιά μετά το 2/2 στις πρώτες αγωνιστικές της Super League και συνέχισε με το 4-2-3-1 και τους Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς στα χαφ και σε πιο οργανωτικό ρόλο τον Μουνάφο, ενώ μόνος του στην κορυφή ήταν ο Μανούσος. Πηγή: sport-fm.gr