Ο Ολυμπιακός νίκησε εκτός έδρας τον Παναιτωλικό με 2-0 σε αναμέτρηση για την 30η αγωνιστική της Super League. Τα γκολ για τους «ερυθρόλευκους» σημείωσαν οι Ντομίνγκες (37΄) και Ελιονούνουσι (79΄).

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-0 κόντρα στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και ρίχνουν πλέον το βάρος στον προγραμματισμό της νέας σεζόν.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την ομάδα του Τάκη Λεμονή, σε ένα ματς που παρότι καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο είχε σχετικά καλό ρυθμό. Το σκορ άνοιξε στο 37ο λεπτό ο Τσόρι με κοντινό σουτ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ελιουνούσι με σκαστό σουτ το οποίο ξεγέλασε τον Κυριακίδη στο 79’.