Οι Μπακς πέτυχαν την πρώτη τους φιλική νίκη σε έξι ματς, με 105-95 επί των Νικς στο Μιλγουόκι, ωστόσο ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε μικρό ρόλο. Ο 18χρονος άσος σε 11:51 είχε 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ, χωρίς να πάρει επιθετική προσπάθεια.

Οι Γκρίζλις γνώρισαν τη συντριβή με 108-72 από τους Ράπτορς στο Τορόντο. Ο Νικ Καλάθης σε 17:08 είχε 2 πόντους με μόλις 1/8 δίποντα και 0/1 τρίποντο, ενώ συμπλήρωσε τη στατιστική του με 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 ριμπάουντ.

Σε άλλα φιλικά, οι Μπουλς νίκησαν τη Θάντερ στην Οκλαχόμα με 104-95 με τον Ντέρικ Ρόουζ να έχει 26 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ, αλλά και τους Λουόλ Ντενγκ και Κάρλος Μπούζερ να προσθέτουν από 20 πόντους. Οι 22 πόντοι του Κέβιν Ντουράντ δεν έφταναν για τους γηπεδούχους.

Οι Σέλτικς επιβλήθηκαν 101-97 των Νετς, αλλά ο Κέβιν Γκαρνέτ με τον Πολ Πιρς δεν πραγματοποίησαν την πολυαναμενόμενη επιστροφή τους στη Βοστώνη, καθώς πήραν ανάσες.

Το Μαϊάμι πέρασε με 108-95 από τη Νέα Ορλεάνη κόντρα στους Πέλικανς με 27 πόντους του Λεμπρόν Τζέιμς και 25 του Ντουέιν Ουέιντ, ενώ ο Γκρεγκ Όντεν, που επιχειρεί να επιστρέψει στη δράση μετά τα προβλήματα τραυματισμών του στα γόνατα, είχε 2 πόντους και 2 ριμπάουντ σε 4 λεπτά.

Τέλος, με 17 πόντους του Ντιρκ Νοβίτσκι, οι Μάβερικς επικράτησαν 98-88 στην Ατλάντα των Χοκς, για τους οποίους ο Πέρο Άντιτς είχε 2 πόντους (0/6 σουτ) και 8 ριμπάουντ σε 29 λεπτά.