Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Παναιτωλικός και Κέρκυρα στο Αγρίνιο. Οι Φαίακες, απέσπασαν ισοπαλία 1-1 και πλέον οι γηπεδούχοι μπήκαν σε περιπέτειες καθώς βρίσκονται πολύ κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Το σκορ άνοιξε ο Παναιτωλικός με τον Καμαρά καθώς ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτι. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και ο Γραμμόζης, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και λάθος του Μπλάζιτς έφερε το ματς στα ίσα και το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν πολύ και το 1-1 έμεινε σαν τελικό σκορ.

Όλα όμως μπορούσαν να αλλάξουν στο 90′. Ο διαιτητής της αναμέτρησης, ο οποίος ήταν ο Κουκουλάκης, ακύρωσε πεντακάθαρο γκολ του Αναστασάκη που θα μπορούσε να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους.