Ο αγώνας με το Καζακστάν αποδεικνύεται πολύ εύκολος για την Εθνική Ελλάδας που προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο 15λεπτο χάρη σε γκολ των Μπακασέτα (9′ πεν.) – Πέλκα (15′) και στη συνέχεια ανέλαβαν οι Ιωαννίδης (37′) και Πέλκας (40′) ανεβάζοντας το σκορ στο 4-0.

Η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ ήταν ούτως ή άλλως το μεγάλο φαβορί για τη νίκη και τελικά την εξασφάλισε από το πρώτο ημίχρονο, αποτέλεσμα της σοβαρότητας με της οποίας μπήκε στο παιχνίδι.

Στο 37′, και ενώ το σκορ ήταν από νωρίς στο 2-0, ο Μασούρας βρήκε με πολύ ωραία πάσα με το εξωτερικό τον Ιωαννίδη που έγραψε από κοντά το 3-0, για να ακολουθήσει στο 40′ το 4-0 με την κεφαλιά του Κουρμπέλη μετά τη σέντρα του Τσιμίκα.

Όλα εύκολα, δηλαδή, για την Εθνική ομάδα που μπορεί να κάνει συντήρηση δυνάμεων στο β’ μέρος ενόψει του «τελικού», εκτός έδρας, με τη Γεωργία.