Ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί τον Άρη για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League με την επιστροφή στις νίκες να είναι… υποχρεωτική και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Μπακασέτας στο 3ο λεπτό.

Η ισοπαλία με την Κηφισιά στη Λεωφόρο πριν λίγες μέρες είχε ως συνέπεια η ομάδα του Φατίχ Τερίμ να μείνει στο -3 από την κορυφή και παράλληλα ήρθε και το πρόστιμο της διοίκησης επειδή είχε προηγηθεί και η εντός έδρας ισοπαλία με τη Λαμία.

Αντιλαμβάνεται ο καθένας, επομένως, ότι το ματς με τον Άρη είναι πολύ κρίσιμο για τους Πράσινους, οι οποίοι δεν άργησαν καθόλου να ανοίξουν το σκορ αφού μόλις στο 3′ ο Μπακασέτας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά την πάσα του Παλάσιος, ο οποίος ήταν σε κανονική θέση όπως έδειξε η εξέταση του VAR.