Επιστροφή στις νίκες για τους Μπακς, καθώς επικράτησαν εκτός έδρας με 112-107 των πρωτοπόρων της Δύσης Τίμπεργουλβς, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί ηγετική εμφάνιση με 33 πόντους, 13 ριμπάουντ και πέντε ασίστ σε 41 λεπτά συμμετοχής.

Τα «ελάφια» ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και στο πρώτο 12λεπτο είχαν μια βραχεία κεφαλή στο σκορ, 31-27. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στη συνέχεια και όχι μόνο ροκάνισαν τη διαφορά, αλλά πήραν και προβάδισμα, πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενοι με 57-51.

Στην τρίτη περίοδο πήρε μπρος ο Γιάννης και μ’ ένα δικό του σερί οι Μπακς έχτισαν μια μεγάλη διαφορά, φτάνοντας στο τέλος του δωδεκαλέπτου στο +17 και το 87-70. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι «λύκοι» έκαναν μια μεγάλη αντεπίθεση και μείωσαν τη διαφορά στους 6 πόντους. Οι εύστοχες δύο βολές του Αντετοκούνμπο και η ψυχραιμία στο φινάλε έδωσαν μια πολύτιμη νίκη στους Μπακς.

Ο Έλληνας φόργουρντ είχε άξιο συμπαραστάτη τον Ντέιμιαν Λίλαρντ, με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Από τους «λύκους» ξεχώρισαν ο Έντουαρντς με 28 πόντους και ο Τάουνς με 22 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-31, 57-51, 70-87, 107-112.