Δεύτερη νίκη μέσα σε λίγες ώρες πανηγύρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς επί των Ντιτρόιτ Πίστονς, αυτήν τη φορά με 130-115.

Είναι χαρακτηριστικό πως το σκορ στο ημίχρονο ήταν 82-56. Για τα «ελάφια» για ακόμη ένα ματς μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε 25 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ σε 27 λεπτά.

Με αυτόν τον τρόπο οι Μπακς πήγαν στο 5-3, ρίχνοντας τους ηττημένους στο 1-7. Μάλιστα, γονάτισαν μαζί με τους Πίστονς μετά το τζάμπολ, στέλνοντας για ακόμη μια φορά μήνυμα κατά του ρατσισμού και υπέρ της ισότητας, της ελευθερίας και της δικαιοσύνης μετά και τα όσα έγιναν στο Καπιτώλιο.

Ο Μίντλετον πρόσθεσε 23 πόντους με 7 ασίστ, ο Λόπεζ είχε 17, ενώ ο Πόρτις είχε 16 με 11 ριμπάουντ. O Θανάσης Αντετοκούνμπο σταμάτησε στους 8 πόντους και μοίρασε θέαμα με τα καρφώματα του. Στον αντίποδα, 31 πόντους με 9 ριμπάουντ είχε ο Γκραντ και 20 πόντους με 10 ριμπάουντ ο Μπέι.