Έξω φρενών είναι στον Παναθηναϊκό για τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα στο ΣΕΦ. Οι «πράσινοι» κάνουν ξεκάθαρο λόγο για αλλοίωση του αποτελέσματος του αγώνα, κάτι που εκφράστηκε τόσο από τον Αργύρη Πεδουλάκη, όσο και από τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο, αλλά και με επίσημη θέση της ΚΑΕ που μίλησε για εντεταλμένη υπηρεσία. Στις τάξεις του «τριφυλλιού» θεωρούν πως οι τρεις διαιτητές του αγώνα, Πηλοΐδης, Καρακατσούνης και Παναγιώτου, τρομοκρατήθηκαν από τον προπηλακισμό (λεκτικό, όπως αναφέρθηκε στο φύλλο αγώνα) από «φουσκωτούς» φτάνοντας στο φαληρικό γήπεδο και αυτό επηρέασε την απόδοσή τους. Για ποιες φάσεις φωνάζουν οι «πράσινοι»; Αρχικά στέκονται στις 20 βολές του πρώτου μέρους (33-21 συνολικά), αλλά μιλούν και για συγκεκριμένες φάσεις: -για βήματα του Σπανούλη πριν το τρίποντο με το οποίο «έγραψε» το 29-26 στη δεύτερη περίοδο. -για ένα φάουλ στον Παππά από τον Χάκετ με το σκορ στο 56-58 στα τέλη της τρίτης περιόδου. Ο Ιταλός σήκωσε το χέρι του για να το παραδεχτεί, αλλά δεν καταλογίστηκε ποτέ. -για την έξοδο του Στρόμπερι εκτός γραμμών στην αρχή της τέταρτης περιόδου, δίχως όμως να δοθεί η κατοχή στον Παναθηναϊκό. -για ένα μπρος-πίσω του Μάντζαρη στο ίδιο δεκάλεπτο. -για το λέιζερ στα μάτια του Διαμαντίδη όταν κέρδισε βολές με το σκορ στο 64-66. -για τα δύο τελευταία φάουλ του Νικ Καλάθη, που θεωρούν πως «σημαδεύτηκε» από τους διαιτητές, όπως και ο Φώτσης. Στον Παναθηναϊκό θεωρούν πως ο Ολυμπιακός πρέπει να τιμωρηθεί για τις απειλές κατά των διαιτητών, ενώ σε μια-με εμφανή ειρωνική διάθεση τοποθέτηση-κάλεσαν τον «… ευαίσθητο σε τέτοια θέματα Σταύρο Κοντονή να παρέμβει». Μέσα σε όλα αυτά, ο Αργύρης Πεδουλάκης προσπαθεί να κρατήσει τους παίκτες του μακριά από όλο αυτό το θόρυβο και προσηλωμένους στο καθήκον. Οι «πράσινοι» θεωρούν πως δεν έχει τελειώσει τίποτα και πιστεύουν ακόμη στο πρωτάθλημα. Θέλουν να ισοφαρίσουν τη σειρά στο ΟΑΚΑ (ακόμη είναι άγνωστο πότε θα γίνει το ματς) και να επιστρέψουν στο ΣΕΦ για να πάρουν τον τίτλο. Πηγή: sport-fm.gr