Δεν αφήνει σε ησυχία την Γιουβέντους η Ρόμα. Μπορεί η Αταλάντα να ήταν σκληρό καρύδι στο Μπέργκαμο, όμως οι «τζιαλορόσι» βρήκαν τον τρόπο να φύγουν με τη νίκη 2-1, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστική της Serie A.

Το σκορ στο «Ατζούρι Ντ’ Ιτάλια» άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό για τους γηπεδούχους ο Μάξι Μοράλεζ (1’). Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά, με βασικούς τους Μανωλά και Τοροσίδη, κατάφερε να φέρει «τούμπα» το ματς πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Πρώτα ο Λιάγιτς με ωραίο σουτ στο 23΄ κι εν συνεχεία ο Ναϊνγκολάν στο 42ο λεπτό, έκαναν το 2-1 για τη Ρόμα που πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της μετά την ήττα στο ντέρμπι με την Γιουβέντους.

Πλέον, οι Ρωμαίοι περιμένουν «δώρο» από την συμπολίτισσα Λάτσιο, που φιλοξενεί τους «μπιανκονέρι» στο «Ολίμπικο».